Krótki biogram - Ks. Edward Wasilewski

Szukaj na stronie
Przejdź do treści

Menu główne:

Krótki biogram

O nmnie
     Ksiądz Edward Wasilewski urodził się 17 marca 1973 roku w Pruszkowie. W latach 1980-1988 uczęszczał do szkoły podstawowej w Krzywowólce i Lipinkach, a w latach 1988-1992 do Liceum Ogólnokształcącego w Wisznicach, gdzie zdał egzamin maturalny. W roku 1992 wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Po święceniach kapłańskich, które otrzymał 22 maja 1999 roku pracował jako wikariusz i katecheta.

     W latach 2003-2005 odbył studia specjalistyczne z homiletyki na Wydziale Teologicznym PAT w Krakowie oraz podyplomowe studia z retoryki na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dalsze studia kontynuował w Philosophisch – Theologische Hochschule SVD w Sankt Augustin w Niemczech, gdzie w roku 2012 otrzymał stopień doktora nauk teologicznych z zakresu homiletyki na podstawie rozprawy Eschatologischer Sinn in Predigten bei Begräbnisfeiern nach dem II. Vatikanischen Konzil. Analyse auf der Grundlage der homiletischen Zeitschrift „Der Prediger und Katechet“, a w 2017 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk teologicznych na podstawie dorobku naukowego i monografii Aplikacja założeń metody wykresograficznej do teorii i praktyki homiletycznej.
 Duszpasterz i wykładowca homiletyki, przepowiadania w aspekcie teorii komunikacji oraz teologii przepowiadania w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej i w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie oraz teologii pastoralnej w Prymasowskim Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy; członek Stowarzyszenia Homiletów Polskich.

 
Copyright 2018. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego